Останні статті
Шакірзанова Ж.Р., Ан...
Шакірзанова Ж.Р. Збі...
Шакірзанова Ж.Р., По...
Шакірзанова Ж.Р., По...
Шакірзанова Ж.Р., Бо...
Мы в социальных сетях:
Рекомендації для садівників та городників

шапка

1) На січень:

У січні ведеться боротьба з гризунами. Дерева підгортають снігом, або сухимторфом, соломою, стружкою. Від гризунів, шкідників, морозу та сонця білять дерева. Вивозять добрива на ділянки, ремонтують інвентар, перевіряють якістьнасіння.

Знак Козеріг – зручний для посадки цибулі та підзимової сівби овочів (за щербатим Місяцем). Можна садити картоплю, корнеплоди, бобові, ранню та піздню капусту, смородину, сіяти – редис, кріп, ріпу. Квітам надає витривалість, але знак не підходить для пересадки.

2) На лютий:

У лютому місяці продовжують ті ж роботи, що і у січні. В безморозні дні починають обрізку ягідних кущів. Продовжують стежити за цибулями та бульбами квіткових рослин.

Знак Водолій – несприятливий для посадок: насіння не проростає, гниє, розсада хворіє та гине. Сприятливий знак для культивації, знищення шкідників, збирання фруктів та корнеплодів, та інших робіт.

3) На Березень:

Закінчується період відносного спокою багаторічних рослин та настає весняне пробудження дерев. Перевіряють їх стан, проводять лікування пошкодженних взимку рослин та побілку дерев вапняним молоком з глиною. Дерева та ягідні кущі обприскують бордоською рідиною, смородину до розпускання бруньок поливають окропом. В кінці місяця, в теплі дні починають обрізку молодих плодових дерев. Вирощують розсаду томатів, огірків, капусти.
 

Знак Риби – універсально зручний знак для посадок та пересадок, особливо для полуниці та малини. Місяць у Рибах формує коротке стебло, але смачні плоди, сприяє росту коріння. Квітам дає рясноту.

4) На Квітень:

Продовжують боротьбу з шкідниками садів та городів. Як тільки дозволяє грунт, роблять зачистку та рихлення багаторічних культур. Готують грунт для посіву коренеплодів. Сіють моркву, цибулю, редис, салат, починають саджати цибулю-сівок. На ділянках з прогрітим грунтом можна починати посадку картоплі. Під плодові дерева та ягідні кущі заносять половину річної норми азотних мінеральних добрив, також вносять калій та суперфосфат.

    Знак Овен – для посадок більшості культур цей знак несприятливий. Можна саджати все, що росте швидко і одразу йде до їжі – салат, шпинат, низькорослі сорти томату та перцю, кущова квасоля. Сприятливий для культивації, обприскування, прополки.

5) На Травень:

У травні продовжують проводити посів овочевих культур, висадку розсади, рихлення та підживлення рослин, особливо позакореневе, азотними добривати, суміщаючи його з обприскуванням проти шкідників та хвороб. Грунт у саду любого віку можна не перекопувати щорічно, а тримати багато років під культурним задернінням. Наприкінці місяця збирають суницю.

   Знак Телець – зручний для посадки всього, що повинно мати добру якість та стійкість у зберіганні, - для коренеплодів (особливо для картоплі),  цибульних рослин, бобових, буряка, моркові, квасолі та інші.

6) На Червень:

Перевіряють зроблені в травні щеплення, видаляють зі штамбіка поросль, підв'язують до штамбіка молодий пагін щеплення, послаблюють обв'язку місця щеплення. Якщо пагони однорічних саджанців виросли до 18-20 см, то на бічних пагонах треба прищипнути верхівку, а втеча продовження (провідник, з якого буде формуватися стовбур) підв'язують нещільно "вісімкою" до шипиками, щоб він прийняв вертикальної положення і щоб не було тертя між стовбуром і шипиком.

7) На Липень:

Продовжують роботи по знищенню бур’янів та шкідників, рихленню грунту, проріджуванню безрозсадних культур, підживленню та обприскуванню. Під гілки врожайних дерев встановлюють підпори. На ділянках суниці після збирання врожаю вносять мінеральні добрива, виривають непотрібні вусики. Ділянки, які вже 4 роки плодоносили, ліквідують після збирання врожаю.

Знак Рак – найпродуктивніший знак. У 1 і 2 чверті місяця саджають рослини, плоди яких ростуть над землею (томати, огірки, зелень), у 3 і 4 чвертях – під землею (буряк, картопля, морква). Але продукція, зібрана під цим знаком, погано зберігається.

8) На Серпень:

У серпні продовжують рихлення грунту в плодовому саду. Збирають врожай літніх сортів плодових культур та ягід. В томатів систематично виламують пасинки, виривають квіти на верхівках плодоносних пагонів. Готують грунт та починають пересадку суниці. На малині вирізають стебла, що плодоносили, проріджують молоді пагони і обприскують кущі 1% бордоською рідиною.

  Знак Лев – несприятливий для посадки, крім соняшника. Краще зайнятися прополкою, збором фруктів та коренеплодів. Треба бути обережним з гострим знаряддям.

9) На Вересень:

Приступають до збирання пізніх сортів плодових культур, заготовлюють органічні та мінеральні добрива, матеріали для побілки та обв’язування штамбів. Збирають томати, перець, баклажани. Закінчують посадку суниці. Починають посадку смородини, агрусу та малини.

 Знак Діва – коли Місяць в цьому сузір’ї, саджати та пересаджувати дерева та овочі нерекомендується. Але знак добрий для декоративних і квіткових рослин. Квіти рясно цвітуть, будуть яскравими і соковитими. Знак зручний для знищення бур’янів.

10) На Жовтень:

Продовжують збирати піздньостиглі плоди та овочі. Перед масовим листопадом проводять осінній вологозарядний полив плодових та ягідних культур. Перекопують грунт, знищують поросль у дерев. Листя, яке опало, збирають та компостують. Для захисту від вимерзання підгортають грунтом на 10-12 см.

 Знак Терези – продуктивний знак, особливо підходить для бульбових та стручкових культур, але за щербатим Місяцем. При зростаючому Місяці добре саджати дерева та кущі. Плоди дають велику січну м’якоть, багато насіння. Саджають картоплю, буряк, гарбузи, редис, квасолю, ріпу.

11) На Листопад:

Штамби дерев білять сонцезахистною садовою фарбою, або вапняною бовтанкою. Пристовбурні круги та суницю вкривають листям. Проводять підзимові посіви моркви, петрушки, шпинату. Перекопують грунт, нерозбиваючи грудочки.

   Знак Скорпіон – другий за продуктивністю знак. Особливо вдаються гостропряні та лікувальні рослини, овочеві та ягідні культури, квіти. Коли Місяць у цьому сузір’ї, наступє найкращий час для пересадки кімнатних квітів. Врожай великий та довго зберігається. Знак дуже підходить для підживлення, поливів та внесення добрив. Не рекомендується викопувати бульби квітів, овочі та кортоплі на зберігання.

12) На Грудень:

У грудні основну увагу приділяють оберіганню дерев від морозів та шкідників. Незабувайте про птахів – друзів саду: для них підвішують кормушки, підживлюють зерном та різними харчовими відходами. 

 Знак Стрілець – малопродуктивний знак, але не для усіх культур. Сіють лікарські трави та цибулю, саджають часник, картоплю, перець, редис, суницю, шпинат, сливу,берези. Знак сприятливий для збирання зернових, овочів, фруктів, ягід, насіння; для культівації, прополки, знищення шкідників, сушіння овочів та грибів та дров. Не рекомендується користуватися різальними інструментами. Опубліковано: Admin 09.01.2015 Категорія: Народный календарь · 5525 переглядів